Фести 2015


ПЛАНИ


От і настало літо, початок фестивального сезону. Раніше я склав для себе невеликий список фестивалів Західної України 2015, які б хотілось відвідати. Здавалось, їх буде мало. Але потім, пошукавши іще, доповнив перелік літніх фестів: усі вони вже заявлені та активно організовуються, а їх офіційні сайти на даний час працюють та потрохи оновляються – інформацію про програму чи квитки дивись там. Для платних заходів вказано максимальні ціни за вхід, у передпродажі зазвичай білети можна купити дешевше – змінна вартість позначена символом "~". Для безкоштовних заходів ціну не зазначено.

НАЗВАДАТАМІСЦЕРЕГІОНВХІДСАЙТ
Зашків-2015 13-14червняс. ЗашківЛьвівщинавільний -
Шипіт-2015 1-7липняс. ПилипецьЗакарпаттявільний -
ФайнеМісто-2015 3-5липням. ТернопільТернопільщина~540грн. fainemisto.com.ua
БерезівБандерФест-2015 17-19липняс. Вижній БерезівФранківщина150грн. -
ЧеремошФест-2015 24-26липняс. Верхній ЯсенівФранківщина150грн. cheremosh‑fest.org
Бандерштат-2015 31липня-2серпням. ЛуцькВолинь~300грн. bandershtat.org.ua
Тустань-2015 31липня-2серпняс. УричЛьвівщина150грн. tustan.ua
Вудсток-2015 7-9серпняс. СвіржЛьвівщинавільний woodstock.in.ua
Захід-2015 14-16серпняс. РодатичіЛьвівщина~870грн. zaxidfest.com
Республіка-2015 4-6вересням. Кам'янець-ПодільськийХмельниччина~350грн respublicafest.com

Попри те, багато з інших відомих мені подій, зокрема деякі музичні етно-рок фестивалі Львівщини, уже скасовано. Як і попереднього 2014 року, ні ФортМісія-2015, ні ФранкоФест-2015, ні Підкамінь-2015 не відбудуться. І така дворічна перерва наврядчи посприяє чиємусь розвитку. Раковець-2015 теж відмінено, хоч минулого літа він проводився вперше.

ЩО ВИБРАТИ?


Теоретично можна відвідати усі. Графік фестів виглядає продумано, і вони між собою майже не перетинаються (а там де перетинаються ніхто ж не заважає поїхати на день сюди, а на день туди). Хоча я маю сумніви, що вдасться побачити все через стандартні перешкоди – то нема компанії, то інші плани, то задорого. Тому основне для мене зараз – просто мати під рукою фестивальний календар, щоб не проґавлювати дійства через банальне незнання або неорганізованість.

Фести з добірки об'єднує одне – це масові заходи на відкритому повітрі, так званий "оупен-ейр" (open air), з незмінними атрибутами: натовпом фестивальників, життям в наметах, живою музикою. Ну і ще хібащо розташування – Західна Україна. Але за спрямованістю вони вкрай різні, тож кожен знайде своє.
  • Праві націоналістичні фестивалі. Це перш за все Зашків, що проводиться до дня народження і в місці народження очільника ОУН Євгена Коновальця. І БерезівБандерФест в передгір'ї Карпат, в місцевості з активним опором совєтам і діяльністю УПА. Організовуються та підтримуються різними патріотичними українськими ГО.
  • Хіповські миролюбні фестивалі. Це Шипіт, досить відома самоорганізована тусовка, така собі традиція тижневого відпочинку поблизу однойменного водоспаду. І Вудсток, українська версія антивоєнного фесту Woodstock, знаного в світовому масштабі ще з 1969го, яка на наших теренах проводиться благодійним фондом "Серце до серця".
  • Тематичні етно фестивалі. Стараються цікавим дійством привернути увагу до самої місцевості, з метою її популяризації та збереження. Це середньовічна реконструкторська Тустань, що відбувається на Урицьких скелях, де стояла давньоруська фортеця. І еко-туристичний ЧеремошФест, що намагається показати суспільству проблеми карпатської річки.
  • Музичні рок фестивалі. ФайнеМісто, Бандерштат, Захід, Республіка. То чотири стовпа сезону, то вже як канон. Їх музична програма з різким відривом випереджає решту – високоякісний звук, ряд різних сцен, здоровенний список гуртів, широковідомі українські хедлайнери, знані закордонні гості. З року в рік вони розвиваються, нарощуючи масштаб.
...Хоча музику можна буде почути усюди – будь то хороша, але не така розкручена формація, чи хоча б гітарні співи біля вогню – так чи інакше, жоден фест без неї не пройде. А дійства музичного спрямування аж ніяк не є суто концертними, вміщаючи в собі безліч інших ідей і розваг. Тому кожен фестиваль є неповторним поєднанням місцевості, організації та відвідувачів, і кожен по-своєму унікальний.

Більш детально про деякі фестивалі, які мені вдалось побачити на власні очі, можна прочитати в звітах про попередні роки: 2013 та 2014 (обережно, дужебагатобукв! враження без цензури!).

Немає коментарів:

Дописати коментар